„Левски“ разгроми с 6:0 „Локомотив“ (София) в мач от третия кръг на българското футболно първенство.

Така „сините“ загряха за домакинския реванш със скопския „Шкупи“ за Лигата на конференциите. Те са и единственият наш представител, чието класиране за следващия кръг в Европа не би трябвало да буди съмнение.

Джавад Ел Джемили вкара два гола във втори пореден кръг и има вече 4 попадения на сметката си.

„Дъждът от голове“ на „Герена“ започна още в 20-ата минута. Резултата откри капитанът Андриан Краев с глава. ЕЛ Джемили удвои в 38-ата минута.

Само шест минути след почивката испанският футболист от марокански произход направи резултата класически. Резервата Марин Петков отбеляза за 4:0. Петият гол бе дело на Роналдо, а десетина минути преди края се разписа Илиян Стефанов.

Така „Левски“ дели второто място с ЦСКА 1948 Водач е „Черно море“. „Лудогорец“ и ЦСКА-София отложиха мачовете си.

„Левски“ няма да изпада в еуфория от победата срещу „Локомотив“ (София) и ще се подготвя сериозно за всеки съперник", увери старши треньорът Николай Костов.

Колегата му Стойчо Стоев пък се извини на привържениците на „Локо“ за играта на отбора си, която окачестви като „обидна“.