Григор Димитров си осигури участие във втората седмица на "Уимбълдън" след нова трисетова победа - 6:2, 6:3, 6:2 срещу десетия в света Франсис Тиафо (САЩ).

Двубоят започна вчера (по програма), но заради дъжд бе прекъснат след втория сет и 2:1 гейма за Тиафо в третия. Заради късния час организаторите решиха да се доиграе днес, но промяна в игровото поведение на двамата нямаше - българинът продължи да доминира и набързо довърши опонента си.

Загрявката им продължи повече от остатъка от мача. Димитров изравни, проби, затвърди, повтори това и от втория мачбол сложи край.

На осминафинала той ще играе с младия датчанин Холгер Руне, който води тежка битка с Алехандро Давидович Фокина (Испания) - 6:3, 4:6, 3:6, 6:4, 7:6(8). Руне спаси два мачбола преди да вдигне победоносно ръце.

А Григор Димитров още вчера впечатли срещу фаворизирания срещу него Тиафо, пристигнал в Лондон като победител на турнира на трева в Щутгарт.

В първата част 32-годишната ни първа ръкета постигна два пробива, повеждайки в общия резултат с 6:2. Във втория сет българинът спечели подаването на американеца за 4:2, след което не допусна сривове за 6:3.

В четвъртия гейм на третата част поставеният под номер 21 Григор Димитров имаше аванс от 30:0 в точките, когато дъждът принуди организаторите на прекратят двубоя на корт номер 2.