Капитан от италианския военноморски флот бе осъден на 30 години затвор по обвинение в шпионаж в полза на Русия, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Петдесет и шест годишният Валтер Биот бил арестуван през 2021 г. в момент, в който предавал информация на служител на руското посолство на паркинг в Рим.

След това Италия изгони двама руски дипломати и обвини Биот, че срещу 5000 евро е продал документи, които са включвали и класифицирана информация на НАТО.
Адвокат на италианския капитан заяви, че клиентът му не е предал никакви секретни материали и че ще обжалва присъдата.
Военната прокуратура искаше Биот да получи доживотен затвор.
Още по темата
- Евродепутати: САЩ могат да легитимират руската агресия срещу Украйна
- Русия и Украйна се договориха да разменят 314 пленници
- Москва говори за „положително развитие“ в преговорите за Украйна, докато Киев отчита нови руски атаки и жертви
- Краят на Нов СТАРТ: светът влиза в първата ядрена анархия след Студената война
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни