Националният ни отбор по хокей на лед записа първа победа на Световното в Дивизия II - група Б, което се провежда в Исландия. Селекцията ни разби Мексико с 6:2 (2:2, 4:0, 0:0).

В първия ден България падна тежко от домакините - с 2:10. Утре вечер (четвъртък) излиза срещу Белгия, тимът на която отстъпи пред Грузия с 3:4.

Мартин Николов блесна с два гола и една асистенция за успеха над "ацтеките". Веселин Диков, Томислав Георгиев и Мирослав Василев добавиха по едно попадение и един завършващ пас.

Така Томислав Георгиев събра четири точки (2 гола и 2 паса) и е сред лидерите при реализаторите. Снощи се разписа и Мартин Наков, а Марио Атанасов се отличи с три асистенции.

Мексиканците на два пъти повеждаха през първата третина, а нашите изравняваха чрез Василев и Диков. Във втората част българите решиха мача с четири безответни гола.

Българският вратар Димитър Димитров направи 32 спасявания от 34 удара.