"Ливърпул" и "Байерн" (Мюнхен) очаквано са първите четвъртфиналисти в Шампионската лига.

В по-интересния осминафинален реванш снощи "Интер" победи "Ливърпул" с 1:0 на "Анфийлд", но "червените" продължават напред заради 2:0 в първата среща.

Лаутаро Мартинес реализира гол в 62-ата минута, оказал се победен, но недостатъчен за "нерадзурите", участието на които приключи.

"Ливърпул" загуби за първи път в Шампионската лига този сезон.

Веднага след гола на Мартинес бившият играч на "Арсенал" и "Манчестър Юнайтед" Алексис Санчес получи червен картон (втори жълт) и това утежни задачата на гостите.

В последните минути "Ливърпул" имаше пълно превъзходство, удари греди, направи и други пропуски да изравни.

А след неочакваното 1:1 преди две седмици срещу "Залцбург", този път "Байерн" не остави шансове на съперника си - 7:1.

Роберт Левандовски заби хеттрик до 23-тата минута, като първите два гола бяха от дузпи. Серж Гнабри, Томас Мюлер (два пъти) и Лерой Сане отбелязаха другите попадения. Каергаард намали за австрийския "Залцбург" при 0:5.

Тази вечер са мачовете "Манчестър Сити" - "Спортинг" (Лисабон) след 5:0 и "Реал" - "Пари Сен Жермен" (0:1). Всички погледи да отправени към Мадрид.