"Левски" и "Лудогорец" очаквано се присъединиха към ЦСКА-София на предстоящите полуфинали за Купата на България. В сряда "орлите" биха "Монтана" с 5:0, а "сините" се справиха със "Септември" (София) на националния стадион - 2:0.

За четвъртък, 3 март, остана единствено двубоят "Славия" - "Берое" от 17:30 часа. Във вторник ЦСКА-София елиминира "Локомотив" (Пловдив) с 2:0.

"Левски" пречупи втородивизионния "Септември" с голове на Димитър Костадинов (разписа се срещу бившия си отбор в 21-ата минута) и Георги Миланов от дузпа малко след почивката.

Илиян Стефанов, който напусна "Берое", записа дебют за родния си клуб, влизайки в 65-ата минута на мястото на Марин Петков.

В неделя "Левски" играе с ЦСКА-София за първенство.

"Лудогорец" пък "гостува" на "Монтана" на своя стадион в Разград - 5:0. Новото попълнение Матиас Тисера вкара два пъти, както и Доминик Янков, а веднъж се разписа Каули Оливейра.