Григор Димитров загуби полуфинала на турнира в Мелбърн от категория АТП 250. Квалификантът Максим Креси спря устрема му. Американецът надви българина с 2:0 сета - 7:5, 7:6(9) в сблъсък, който продължи 2 часа и 4 минути.

Най-силното оръжие на № 112 в световната ранглиста беше сервисът. Той приключи със 17 аса и спаси и петте брейк пойнта, пред които беше изправен.

Срещата започна равностойно. При 6:5 в своя полза Креси първи стигна до две точки за пробив в края на сета. След което американецът поведе в резултата - 7:5.

Вторият сет тръгна по идентичен начин. Димитров не успяваше да изненада съперника с посрещането си.

При 4:4 Гришо стигна до първата си точка за пробив в този мач, но Креси се спаси. Точно както го направи и в следващия си сервис гейм, когато № 28 в света имаше четири възможности за брейк.

Ефективността на Креси на сервис бе впечатляваща и въпреки че в края на втория сет българинът бе близо до това да пречупи противника, американецът "се събра" и със сигурни разигравания спечели двубоя.

Квалификантът се класира за първия си финал на ниво АТП.