"Левски" най-после влезе в топ 6 на Първа лига, макар и засега само до неделя, когато може да бъде изместен от "Локомотив" (Пловдив).

"Сините" спечелиха с 2:0 срещу "Ботев" (Пловдив) на "Герена" в двубой от 18-ия кръг и заеха шестото място. В пет поредни двубоя вече не са допуснали гол.

Домакините имаха превъзходство почти през целия мач. Те вкараха още в 6-ата минута, когато северномакедонецът Гьоко Зайков заби първия си гол за "Левски" - той оползотвори центриране на Радослав Цонев от свободен удар.

Тимът на Станимир Стоилов продължа да атакува и имаше добри възможности да удвои, докато "Ботев" не правеше нищо в атака.

"Канарчетата" излязоха преобразени след почивката и Па Конате стреля над гредата от отлична позиция срещу Николай Михайлов. Последваха равностойни минути, а в 79-ата Борислав Цонев удвои.

Идния уикенд "Левски" приключва поредната си трудна година с гостуване на "Берое", който по-рано днес падна на терена на "Ботев" (Враца) с 0:1. "Ботев" (Пловдив) ще играе с "Царско село".