Тече мащабна акция на ГДБОП за противодействие на организирана претъпна група, извършваща престъпления срещу данъчната система на страната, предаде Нова телевизия.
Акцията се провежда в София, София област и Варна. До момента са задържани над 10 души, членове на престъпната група.
Извършват се проверки в търговски обекти и складове на фирми, имащи отношение към престъната дейност на групата, изразяваща се търговия на скъпи марки парфюми и козметика, без да бъдат декларирани по надлежния ред, както и нерегламентирано възстановяване на ДДС.
Престъпната дейност на групата се развива от началото на 2019 г., като до момента нанесените щети на държавния бюджет от дейността на групата са приблизително около 5 000 000 лв.
Още по темата
- Интерпол отчете мегаоперация срещу фалшиви медикаменти - включително в България
- "Това е подземен град." Нарко група отведе разследващите до минни галерии с канабис
- Рекорд: 200 000 евро в пликове и с имена. МВР разби ОПГ за купуване на гласове във Варна
- МВР "на гости" в махала Калтинец в Горна Оряховица