"Лудогорец" измъкна 2:0 срещу ЦСКА-София в дербито на 16-ия кръг на Първа лига в Разград. Пиерос Сотириу и Мавис Чибота донесоха много ценни три точки на "орлите".

Първият гол падна от дузпа в 78-ата минута. В добавеното време Чибота удвои с поредната си индивидуална акция, след като малко по-рано влезе от скамейката.

Така тимът на Станислав Генчев отново дръпна със 7 т. на върха в класирането, като съперникът му е с мач по-малко.

На 20 декември двата съперника ще спорят и на "Българска армия", с което ще бъде сложен край на есенния дял.

През първото полувреме мачът премина при дебнене и изчакване. Нетипично за двата отбора нямаше стръв, нищо интересно не се случваше на терена.

В 29-ата минута гостите получиха пряк свободен удар, Греъм Кери стреля добре, но вратарят Серджио Пат изби. В края на полувремето и домакините застрашиха опонента си. Иван Турицов блокира опасен удар на Кирил Десподов.

След почивката стана по-вълнуващо. Доминик Янков бе изведен сам срещу Густаво Бусато, но се забави, стражът излезе и блокира опита му.

В 56-ата Томас Лам от ЦСКА-София получи пас зад отбраната на "Лудогорец" и засече топката, а Пат реагира, като за свой късмет изби в дясната си греда. "Червените" продължиха да градят добри атаки, липсваше им само финалното действие.

В средата на поувремето "орлите" също бяха близо до откриване на резултата - Кирил Десподов получи извеждащ пас отдясно, а ъгълът бе малък и потърси пас към Пиерос Сотириу, но неточен.

Точно изглеждаше, че ЦСКА-София има леко предимство - по-напрегнато бе пред вратата на шампионите, и се стигна до ситуацията, решила спора. В 77-ата минута "червените" получиха корнер, но лесно допуснаха контра след него, като оставиха Мавис Чибота да се разходи из защитата им. Бусато спря нападателя с нарушение, съдията отсъди дузпа и Сотириу заби ценния гол - 1:0.

До края тонусът на гостите падна и те не само че не успяха да застрашат сериозно Пат, а извадиха топката от вратата си още веднъж. Чибота, оказал се златна резерва, ги матира още веднъж с нова солова атака - 2:0.

А за ЦСКА-София имаше и транспортни трудности в часовете преди сблъсъка. Закупеният в края на миналата година автобус на отбора отново се развали. Това стана в Русе, където отборът бе отседнал. Така тимът се придвижи до Разград с возилото на "Дунав".