"Челси" и "Манчестър Юнайтед" са поредните отбори, които успяха преждевременно да се класират за осминафиналите на Шампионската лига. Така сигурните за втората фаза вече са шест, а тази вечер се играят двубои в още четири групи.

"Барселона" обаче не успя да преодолее "Бенфика" у дома и достигането до фазата на елиминациите е поставено под огромна въпросителна. Ето най-интересното от мачовете снощи:

Група Е

Разочароващо представяне за Барса в европейския дебют на новия треньор Шави - 0:0 срещу "Бенфика" на "Камп ноу". А всичко можеше да е още по-лошо за каталунците - Харис Саферович направи изключителен пропуск в последните секунди. Първото полувреме премина при проливен дъжд, а през второто все пак имаше повече футбол.

В другия мач класиралият се предварително "Байерн" (Мюнхен) победи "Динамо" (Киев) с 2:1 като гост, Роберт Левандовски отбеляза със задна ножица.

"Байерн" е без грешка с 15 точки и в последния мач посреща "Барселона", което едва ли кара "блаугранас" да тръпнат в очакване. "Бенфика" пък приема "Динамо", който е само с 1 т. Разликата между втория и третия е 2 т. в полза на испанския тим. В преките двубои обаче лисабонските "орли" имат предимство пред тима на Шави.

При победно за "Бенфика" развитие, Барса също ще се нуждае само от пълен успех на "Алианц арена", а това предвид разликата в класите сега никак няма да е лесно.

Група F

Победителят стана ясен и тук - "Манчестър Юнайтед", който снощи за първи път излезе без уволнения Оле Солскяр, като бе предвождан от Майкъл Карик на терена на "Виляреал" - 2:0. "Червените дяволи" отново не показаха кой знае какъв футбол, но поне спечелиха с голове в края на Кристиано Роналдо и Джейдън Санчо.

В последните минути "Юнайтед" пое контрола, а "Виляреал" видимо отпадна физически. Карик посвети победата на Солскяр, а медиите спекулират с нов кандидат за мениджър до края на сезона - бившия наставник на "Барселона" Ернесто Валверде.

"Йънг Бойс" и "Аталанта" направиха истинско шоу в Берн - 3:3. Три гола паднаха за осем минути между 80-ата и 88-ата. Тогава домакините първо изравниха, а след това дръпнаха в резултата - за първи път. Италианският състав докопа точката и запази шансове за второто място.

Равенството направи "Юнайтед" недостижим - 10 т., "Виляреал" е със 7, "Аталанта" - 6, а "Йънг Бойс" - 4. След две седмици двубоите са "Манчестър Юнайтед" - "Йънг Бойс" и "Аталанта" - "Виляреал".

Група G

Остава най-заплетената група, в която до последно може да се случи всичко. "Лил" победи "Залцбург" с 1:0, а "Севиля" се справи с "Волфсбург" - 2:0. Френският първенец оглави четворката с 8 т., останалите следват на по една точка - "Залцбург" - 7, "Севиля" - 6, "Волфсбург" - 5.

В заключителните сблъсъци ще има австрийско-испански и германско-френски спорове. Всеки може да продължи или отпадне.

Група Н

"Челси" разби "Ювентус" с 4:0, така вече гледа към плейофите. Двата отбора са по 12 точки, остава да се реши кой ще е №1. Чалоба откри в 25-ата минута, а в 56-ата и 68-ата Рийс Джеймс и Хъдзън Одой приключиха интригата. Тимо Вернер направи победата още по-внушителна в 90-ата.

"Малмьо" успя да вземе първата си точка при 1:1 срещу "Зенит". Беше близо и до победата, но с 10 души руският тим изравни от дузпа в добавеното време. Което означава, че "Зенит" поне може да продължи в Лига Европа. Тимът събра 4 т.

Надпреварата приключва с двубоите "Ювентус" - "Малмьо" и "Зенит" - "Челси".