Италия пропусна шанса да си осигури предсрочно класиране на Мондиал 2022 при домакинството на Швейцария - 1:1. Домакините получиха дузпа в 90-ата минута, след като английският съдия Антъни Тейлър разгледа ВАР и отсъди наказателен удар.

Жоржиньо обаче прати топката над напречната греда, а с това и пропиля възможността "адзурите" да направят пълен обрат.

Швейцария поведе чрез Силван Видмер, който заби топката със силен и отмерен удар в 11-ата. В 36-ата Джовани ди Лоренцо изравни. Първото полувреме бе много интересно, с по няколко създадени голови ситуации.

А при този резултат развръзката в "българската" група ще се случи в понеделник, 15 ноември, когато са последните двубои. Швейцарците приемат нашите национали, а европейските шампиони гостуват на Северна Ирландия, тимът на която измъкна 1:0 от Литва снощи.

Лидерите имат по 15 точки на върха, а българите и ирландците спорят за третото място - с по 8 т.

В гр. I Англия разгроми Албания с 5:0, като Хари Кейн реализира хеттрик, а всичките голове паднаха преди почивката.

Така островитяните почти си осигуриха първото място, остава да го потвърдят при гостуването на Сан Марино в понеделник. Полша има три точки по-малко.