Лондонското дерби между "Тотнъм" и "Челси" във Висшата лига завърши с убедителна победа в полза на "сините" - 3:0 на терена на "шпорите". И трите гола паднаха след почивката.

През първата част играта бе равностойна, а надиграването - много интересно. "Челси" повече владееше топката, но и "Тотнъм" имаше голови ситуации, противопоставяйки се успешно на един от фаворитите за титлата.

На полувремето обаче Томас Тухел направи пореден успешен тактически ход, пускайки от скамейката Нголо Канте. Това наклони везните в битката в средата на терена.

И развръзката дойде бързо. В 49-ата Тиаго Силва засече центрирана топка от корнер - 1:0.

В 57-ата Канте шутира, топката рикошира в Ерик Дайър и изненада Юго Лорис - 2:0. "Челси" доминираше изцяло.

В добавеното време Антонио Рюдигер направи резултата класически.

Доста по-интересен развой имаше друг двубой на лондонски стадион - този на "Уест Хем", където "Манчестър Юнайтед" записа нов успех като гост. И пак с обрат - 2:1.

Бенрама даде аванс на "чуковете" в 30-ата - с рикошет в тялото на Рафаел Фаран. Само пет минути по-късно Кристиано Роналдо изравни.

Краят бе драматичен, а се очертаваше заслужено равенство. В 89-ата влезлият като смяна Джеси Лингард вкара чудесен гол и огорчи тима, за който игра като преотстъпен миналата пролет.

В добавеното време "Уест Хем" получи дузпа за игра с ръка на Люк Шоу. Дейвид Мойс пусна на терена клубното величие Марк Нобъл, за да изпълни дузпата - ветеранът дори не бе докоснал топката. Давид де Хеа обаче изби удара му по впечатляващ начин. Така "червените дяволи" си тръгнаха с трите точки без да блестят особено.