"Лудогорец" завърши 1:1 като гост на датския "Мидтиланд" в първия си двубой от груповата фаза на турнира Лига Европа. Густав Исаксен откри в 3-тата минута.

Кирил Десподов изравни в 32-ата. След почивката Антон Недялков и Десподов получиха контузии и бяха заменени.

"Мидтиланд", който през миналата година елиминира "Лудогорец" в квалификациите на Шампионската лига, имаше преимущество, пропусна няколко положения. Предвид това и всички други обстоятелства в българския тим трябва да са доволни. Гостите само се бранеха след антракта.

"Орлите" бяха водени от Станислав Генчев и другите помощници на Валдас Дамбраускас, който остана в България с COVID-19.

В другия мач от гр. F "Цървена звезда" би "Брага" с 2:1 в Белград и поведе в класирането. На 30 септември "Лудогорец" приема "звездашите".

Българският шампион допусна ранен гол - при центриране и удар с глава покрай вратаря Кристиан Кахлина. В следващите минути домакините продължиха да натискат, явно решени да решат всичко. "Зелените" (днес в цикламено) успяха да удържат.

В 32-ата "Лудогорец" направи най-добрата си атака от началото, Бърнард Текпетей шутира към вратата и след ришошет Десподов намери път към вратата - 1:1.

Малко след почивката Антон Недялков се контузи и напусна преждевременно. Не след дълго го последва и Кирил Десподов.

Кахлина парира удар на Систо. Още няколко пъти бе напрегнато пред вратата му. А неговите съотборници предпочетоха само да отблъскват акциите на "Мидтиланд", като нито веднъж не застрашиха стража Олафсон.

"Лудогорец" се докопа до точка срещу неудобен съперник - тимът играе традиционно трудно срещу северняци.