Олимпийският шампион Франция отпадна още на осминафинал на Европейското по волейбол, при това със загуба с 0:3 (22:25, 19:25, 32:34) от Чехия - един от домакините на първенството.

Чехите зарадваха няколко хиляди души, които им оказаха страхотна подкрепа в залата в Острава.

Ще се запомни третият гейм, в който "петлите" опитаха да се "закачат" в мача и да избегнат поражение с 0:3, така се игра отвъд 30-те точки. Окрилените домакини обаче не позволиха на съперника си да мисли за обрат.

Бернардо Резенде, който замени прочутия Лоран Тили начело на Франция след Токио 2020, се провали с тима още в първия си голям турнир.

Любопитно е, че в първата фаза отборът на България, отпаднал на 1/8-финал от Германия, победи Чехия с 3:2 гейма, отново в Острава.

А на четвъртфиналите двойките са следните:

Полша - Русия (днес в Гданск), Чехия - Словения (на 15-и в Острава), Нидерландия - Сърбия (днес в Гданск) и Италия - Германия (утре в Острава). Схемата за полуфиналите е по реда на 1/4-финалите.