България убедително победи Черна гора с 3:0 в първия мач на Евроволей 2021. Първите два гейма "лъвовете" спечелиха без проблеми - 25:22 и 25:17.

Само в третата част черногорците оказаха отпор, но нашите национали ги надиграха с 27:25.

Българите поведоха с 4:1 в началото на мача, и Велико Башич побърза да вземе прекъсване за Черна гора. Точно преди първото прекъсване черногорците бяха успели да скъсят преднината до 8:7. След добра атака по диагонала на Цветан Соколов България поведе с 4 точки при 17:13. В края на гейма черногорците успяха да намалят аванса на българите до 22:21 и Силвано Пранди взе прекъсване. "Лъвовете" се посъбудиха и след атака на Тодор Скримов затвориха за 25:22.

Момчетата на Пранди доминираха в началото на втория гейм, като тук с ас се разписа Алекс Грозданов за 6:2. При 7:2 Башич взе прекъсване. Добрата игра на българите продължи и Цветан Соколов се разписа с два поредни аса за 10:3. След отлична блокада на Алекс Грозданов "лъвовете" увеличиха преднината си при 14:5. До края на втория гейм черногорците не успяха да стопят аванса на българите, които спечелиха с 25:17.

Третият гейм отново започна убедително за "лъвовете" с 4:1. След това обаче черногорците подобриха играта си и поведоха с 6:5. Цветан Соколов даде аванс за българите при 11:9, но след това Чачич изведе черногорците напред при 14:12. Двата отбора се редуваха да повеждат с по една точка до 23:22 за България, след което обаче играчите на Башич реализираха две поредни точки и стигната до геймбол - 24:23. Алекс Грозданов спаси гейма за българите след атака по блокада, която изкара топката в аут. След това обаче Милош Кулафич спечели втори геймбол при 25:24. България изравни за 25:25, а поредният ас в мача на Цветан Соколов доведе нещата до мачбол при 26:25.

Българите не сбъркаха и изпратиха топката от черногорската блокада в аут. Така спечелиха третата част с 27:25 и мача с 3:0 гейма.

Следващия мач на България ще е срещу Чехия на 5 септември.