Полша съкруши българските надежди за златни медали от световното по волейбол за юноши в Иран с убедителен резултат - 3:0 гейма (25:20; 25:19; 25:19).

Финалната среща на Мондиал 2021 започна равностойно. Равенството се запази до 14:13 за България, когато поляците превключиха на горна предавка и си осигуриха комфортната преднина от 18:15. С напредването на първата част си личеше, че съставът на Полша придобива все по-голямо самочувствие и така се стигна до геймбол при 24:19. Алекс Николов намали до 20:24, но при сервиса на българите Полша спечели първата част с 25:20.

Българите удържаха на устрема на поляците в началото на втория гейм и дори поведоха със 7:5. След това обаче полската блокада влезе в действие и "Дружина полска" реализира 4 поред точки, за да поведе с 9:7. В края на гейма авансът се увеличи до 22:17 и българите нямаха късмета да намалят преднината. Така поляците спечелиха втората част с 25:19.

В началото на третия гейм поляците заиграха безгрешно и поведоха с 7:1. Българите обаче демонстрираха характер и след добра атака на Алекс Николов преднината бе стопена до 4:8. Полският треньор Михаил Бакиевич поиска прекъсване, но то не помогна на отбора му - "лъвовете" намалиха аванса на съперника до две точки, който се задържа така до 17:19 в полза на Полша. Тогава обаче "Дружина полска" се поокопити и след поредна добро представяне на блокада момчетата на Бакиевич поведоха с 23:18. Така третата част завърши при резултат 25:19.

Момчетата на Мартин Стоев обаче няма за какво да съжаляват - това бе първият финал на световното за родни национали в юношеска възраст въобще в историята на волейбола. Най-доброто ни постижение досега бе бронзов медал от 1989 г.