Григор Димитров стартира убедително в първия кръг Откритото първенство на САЩ с победа срещу участващия с "уайлд кард" представител на домакините Сам Рифис (539-и в световната ранглиста) с 6:1, 7:6(3), 6:3 за 2:05 часа.

Американецът оказа съпротива само във втория сет, когато се стигна до тайбрек, спечелен от Димитров със 7:3.

В третия сет българинът взе аванс с 3:0. Той пропусна три мачбола в осмия гейм и се наложи да изчака до деветия, когато спечели подаването си на нула, за да стигне до крайния успех.

Във втория кръг Димитров ще играе срещу 22-годишния Алексей Попирин (Австралия), който е 73-и в световната ранглиста. Димитров има една победа срещу Попирин в единствената среща между двамата с 6:4, 6:7(5), 6:3 за 2:24 часа на турнир в Мелбърн в началото на февруари тази година.

В надпреварата при дамите Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг. Българката загуби от 25-ата в схемата и 27-а в света Даря Касаткина (Русия), осминафиналистка в турнира през 2017 година, с 2:6, 1:6 за 64 минути.

Пиронкова допусна шест пробива в мача и само веднъж спечели подаването на съперничката си.

Българката достигна до четвъртфиналите в Ню Йорк през миналия сезон.