"Манчестър Юнайтед" отново разгроми "Лийдс" на "Олд Трафорд", но този път го направи пред пълен стадион - 5:1 от първия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" зарадваха феновете си, а успехът е още по-сладък, тъй като бе записан срещу вечен съперник. Или така наречената "Война на розите".

Бруно Фернандеш заби хеттрик (и нито един от головете не е от дузпа), а интрига имаше само за кратко в началото на второто полувреме.

Преди началото като ново попълнение бе представен Рафаел Варан, който обра овациите в "Театъра на мечтите", след като трансферът му от "Реал" най-накрая беше финализиран.

Всички стадиони в родината на футбола отвориха изцяло, а там поначало отпаднаха доста от мерките още през юли. Снощи, отново пред пълни трибуни и страхотна атмосфера, "Брентфорд", който за първи път играе във Висшата лига, би "Арсенал" с 2:0.

Голям мач днес направи спряганият за напускане Пол Погба, който даде четири асистенции. Той пропусна сам срещу вратаря в началото, но в 30-ата прекрасно изведе Фернандеш - 1:0.

Домакините бяха попарени с великолепно попадение на Люк Ейлинг - поразяващ удар за 1:1 в 48-ата. "Юнайтед" обаче реагира, Погба даде нова гениална асистенция и Мейсън Гринууд реализира за 2:1 в 52-ата.

Бързо стана 3:1 пак чрез Фернандеш - в 54-ата. Тук се намеси технологията на голлинията. Докато "Лийдс" се опомни, Фернандеш оформи хеттрика си в 60-ата - страхотен гол, като този път оползотвори дълъг пас на Виктор Линдельоф.

Крайният резултат бе оформен в 68-ата, когато Фред се възползва от поредния майсторски пас на Погба. След това "Юнайтед" върна оборотите, а до края и двата отбора направиха пропуски.

Дебют за манчестърци направи Джейдън Санчо - другата звездна покупка, който влезе като смяна в последните 15-ина минути.

Убедителни победи на старта записаха също "Ливърпул" и "Челси".

Дори без закупения преди дни Ромелу Лукаку, "сините" разбиха "Кристъл Палас" с 3:0 у дома. Головете реализираха Алонсо, Пулишич и Чалоба, като третото попадение падна след почивката.

Със същия резултат "Ливърпул" матира завърналия се в елита "Норич", но като гост. Жота откри в 26-ата, Фирмино удвои в 65-ата, а малко след това и Салах не пропусна да се разпише.

"Евертън" обърна "Саутхемптън" в дебюта на Рафа Бенитес - 3:1, а "Лестър" измъкна 1:0 от "Уулвърхемптън".

Шампионът "Манчестър Сити" започва защитата на титлата си в неделя от 18:30 часа на терена на "Тотнъм".