"Арда" победи "Левски" с 2:0 на "Герена" в мач от третия кръг на Първа лига. Третото поредно поражение за "сините" от началото на сезона е най-лошият старт в цялата им история.

През миналата година "Левски" имаше 1 точка в първите 3 рунда.

Поражението дойде доста нелепо - гостите отбелязаха по идентичен начин след грешки на домакините при изнасянето на топката.

В средата на първото полувреме сбърка Николай Михайлов. Гостите пресякоха негово подаване и топката стигна до Иван Коконов, който успя да изработи дузпа при съприкосновение с Христофор Хубчев.

Наказателният удар бе реализиран от Тонислав Йорданов - 1:0 в 20-ата минута.

В 32-ата топката бе открадната от "Арда" при опит за диагонален пас и на Симеон Славчев - след комбинация кълбото стигна до Спас Делев, който удвои.

Развоят стъписа "Левски". След почивката "сините" натиснааха и имаха няколко добри атаки срещу групирания в своята половина съперник. Малко преди края Мартин Петков удари греда.

За "Левски" дебютира новото попълнение Георги Миланов. Той започна като титуляр, но бе заменен. Пролича, че му липсва физическа подготовка и стиковка с новите съотборници.