Австрия надви Северна Македония с 3:1 в мач от група С на Евро 2020. Двубоят се игра на стадион "Арена Национал" в Букурещ, като феновете на македонците преобладаваха.

Тимът загуби в дебюта си на голямо първенство, но поне вкара гол. Обратно - австрийците постигнаха първа победа на Европейско.

Щефан Лайнер откри резултата в 18-ата минута, узаконявайки по-добрата игра на отбора си от началото. Десет минути по-късно Горан Пандев изравни, като наказа грешка в защитата на съперника. За капак и вратарят сбърка, така ветеранът увенча славната си кариера с гол и на Европейско.

До края на полувремето играта бе равностойна, тонусът на австрийците видимо падна, а македонците придобиха увереност.

Те продължиха да играят добре и след почивката, създадоха две положения, макар че Австрия имаше инициативата. Две необясними смени обаче притъпиха остротата в играта на отбора, който откровено заигра за равенство.

Обратното, селекционерът на състава от алпийската страна Франко Фода направи промени, които му донесоха трите точки.

Влезлите от скамейката Михаел Грегорич и Марко Арнаутович реализираха в 78-ата и 89-ата, а в добавеното време резултатът можеше да стане и 4:1.

Другите два отбора в тази група са Нидерландия и Украйна.