Макс Верстапен ("Ред Бул") за първи път в кариерата си спечели едно от класическите състезания във Формула 1 - Гран При на Монако по улиците на Монте Карло.

И поведе във временното класиране със 105 точки. Световният шампион Люис Хамилтън ("Мерцедес"), който днес финишира едва седми, е със 101 т.

Втори в княжеството се нареди Карлос Сайнц ("Ферари"), трети Ландо Норис ("Макларън"), а нататък следват Серхио Перес ("Ред Бул"), Себастиан Фетел ("Астън Мартин"), Пиер Гасли ("Алфатаури") и т. н.

Верстапен се възползва от открилия му се шанс - спечелилият по драматичен начин вчерашната квалификация Шарл Льоклер ("Ферари") изобщо не стартира заради непреодолима повреда в скоростната кутия. Така младият пилот не можа да се състезава на родното си място.

Нидерландецът потегли практически начело, удържа атака на Валтери Ботас и след това нямаше особени проблеми да запази лидерството.

В "Мерцедес" ще искат да забравят много бързо целия уикенд. И Хамилтън, и Ботас имаха разочароваща квалификация, особено първият.

Финландецът отпадна на 30-ата обиколка заради технически проблем при влизането в бокса за смяна на гуми.

Седемкратният шампион пък падна с една позиция от тази, от която стартира - шести заради отпадането на Льоклер, иначе бе седми.