"Черно море" е отборът, който заема седмото място в Първа лига и ще играе бараж за новия турнир Лига на конфедерациите. Съперник на варненци е четвъртият "Арда". Двубоят е в края идната седмица.

Тимът на Илиан Илиев си осигури на теория позицията с победа с 1:0 като гост на "Царско село". Пабло Гарсия отбеляза единствения гол в 74-ата минута.

Резултатът в тази среща обезсмисли "Левски" - "Ботев" (Пловдив), завършил 2:1 за "канарчетата". Тимът прекъсна серия от седем мача без победа. И спечели на "Герена" за първи път от 31 години за първенство.

Живко Атанасов откри за домакините в 4-ата минута. "Ботев" стигна до бърз обрат след почивката и напълно заслужено, тъй като подобно на предишната среща между двата тима в София, завършила 2:2, отново бе малко по-добър.

Току изравни в 46-ата, а в 49-ата заби второ попадение.

Кръг преди края "Черно море" има 45 точки, "Левски" е с 38, "Царско село" - 37, а "Ботев" - 29. Последните двубои са само за престиж.

Поражението на "сините" дойде в ден, в който клубът от "Герена" официално обяви раздяла с треньора Славиша Стоянович.