„Реал“ (Мадрид) и „Челси“ стигнаха до 1:1 в първи полуфинал на Шампионската лига. Реваншът в Лондон е идната седмица.

Кристиан Пулишич отбеляза за гостите в 14-ата, а в 29-ата Карим Бензема зрелищно изравни. Голяма част от срещата на базата на „белите“ премина при силен дъжд.

Първото полувреме бе по-интересното. Гостите започнаха вихрено, напипвайки слабите места в защитата на „лос меренгес“.

Тимо Вернер пропусна - вратарят Тибо Куртоа спаси по чудо. Малко след това обаче Куртоа и цялата отбрана пред него сбъркаха, което позволи на изведения на чиста позиция Пулишич да опъне мрежата.

„Реал“ отговори. Карим Бензема удари греда с отличен удар, а след минути показа страхотен инстинкт при центриране и изравни.

„Челси“ продължи да контраатакува опасно.

След почивката двата отбора заложиха на сигурността. Темпото спадна, а голови положения нямаше.

В сряда е двубоят „Пари Сен Жермен“ - „Челси“.