"Реал" (Мадрид) победи "Барселона" за втори път този сезон - 2:1 като домакин в 30-ия кръг на Ла Лига. "Белите" поведоха с голове на Карим Бензема и Тони Кроос преди почивката, а Оскар Мингеса намали в 60-ата.

В последните секунди гостите удариха греда при продължителна обсада, а малко преди това имаха претенции за дузпа.

"Реал" има 66 т., колкото и "Атлетико", който е с мач по-малко, а "Барселона" остана с 65. До края остават осем кръга.

Барса направи много пропуски тази вечер на ст. "Алфредо ди Стефано", топката два пъти срещна напречния стълб над Тибо Куртоа, но и "Реал" създаде много проблеми на Марк Андре тер Стеген, особено през първата част.

Домакините оставиха топката на своя съперник и решиха да разчитат на бързината си в атака, което в крайна сметка им донесе успех.

В 13-ата минута Лукас Васкес подаде на Карим Бензема и французинът реализира в движение с пета - гол, който ще влезе в историята на Ел класико.

Още 13 минути по-късно Тони Кроос шутира от пряк свободен удар, топката се отби първо в Сержиньо Дест, оттам в Жорди Алба на голлинията и влезе в мрежата - 2:0. Шок за "Барселона".

В същото време "блаугранас" демонстрираха неумение да реализират - най-вече чрез Усман Дембеле.

Лукас Васкес удари греда при 2:0 - тук всичко можеше да свърши. В 45-ата пък малшанс попречи на Лео Меси да реализира директно от ъглов удар - кълбото се изви над Куртоа и срещна напречния стълб.

На почивката заваля проливен дъжд. "Барселона" продължи да атакува, а "Реал" да дебне за контри, които му се получаваха доста добре.

В 60-ата Мингеса едва уцели центрирана топка, но това стигна този път - 1:2.

Последваха ситуации пред двете врати, при бясното темпо почти всяка минута можеха да паднат още голове. "Реал" бе близо до 3:1.

В 83-тата се стигна до много спорна ситуация. Жорди Алба изскочи отляво на атаката и шутира, топката се търкулна диагонално пред вратата на "лос меренгес", но пред аутлинията я овладя Мартин Брайтвайт. Менди го задържа с ръка и датчанинът падна, а съдиите прецениха, че дузпа няма. Каталунците оспорваха.

В добавеното време Каземиро получи втори жълт и червен картон, а в заключителните мигове Мориба отново разтърси рамката на "Реал". В акцията се включи и Тер Стеген.

"Реал" спечели голямото дерби за трети пореден път - за първи път от 1978 г. И още повече заплете интригата за титлата.