"Реал" (Мадрид) и "Манчестър Сити" очаквано довършиха съперниците си на осминафиналите в Шампионската лига и продъжават напред.

"Белите" биха "Аталанта" с 3:1 в испанската столица след 1:0 в първата среща.

"Гражданите" за втори път спечелиха с 2:0 срещу "Борусия" (Мьонхенгладбах).

В Мадрид Карим Бензема откри в 34-ата минута, а в 60-ата Серхио Рамос удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Винисиус. Луис Муриел намали атрактивно в 83-тата от пряк свободен удар, но още от центъра Марко Асенсио направи 3:1.

Бензема удари и греда, а и двата тима създадоха по още няколко голови положения, изнасяйки приятен за гледане двубой.

"Реал" отпадна на осминафинали в предните две години. "Аталанта" пък бе спечелил последните си четири гостувания в лигата, но този път се провали. Тимът не успя да повтори фурора от предишния сезон, но отново напуска турнира достойно.

"Манчестър Сити" изнесе нова лекция този сезон. Кевин де Бройне и Илкай Гюндоган елиминираха каквато и да било интрига в 12-ата и 18-ата минута, а нататък тимът спокойно доигра срещата.

Последните осминафинали са в сряда: "Челси" - "Атлетико Мадрид" (1:0 в първия мач) и "Байерн" (Мюнхен) - "Лацио" (4:1). Жребият за четвъртфиналите е в петък.