"Челси" и "Манчестър Юнайтед" направиха 0:0 в най-интересния мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Така и вторият двубой между двата съперника този сезон завърши без голове. И двата си приличат по тактическото надиграване.

0:0 е вече марков резултат за "червените дяволи" срещу отборите от топ 6 във Висшата лига. Така приключиха срещите им също с "Арсенал" (в Лондон), "Манчестър Сити" и "Ливърпул".

Двубоят бе много динамичен, равностоен и оспорван, но с малко чисти голови възможности. Съперниците си пречеха един на друг с активна преса, но в офанзивен план им липсваха завършващи удари.

В началото на двубоя Калъм Хъдзън-Одой игра с ръка в наказателното поле на своя тим, но съдията прецени, че няма достатъчно основания да присъди дузпа за "Юнайтед".

В 49-ата минута Хаким Зиех получи отличен пас от Бен Чилуел и стреля, а Давид де Хеа инстинктивно изби с дясната си ръка. Това бе най-добрата възможност за домакините за всичките 90 минути.

Гостите отговориха с акция, при която Скот Мактомини шутира от опасна позиция, а този път се намеси Менди. Имаше още по няколко ситуации и пред двете врати. Мейсън Маунт, Тимо Вернер и Кристиан Пулишич щурмуваха Де Хеа, а "Юнайтед" пробва късмета си чрез Фред, Даниел Джеймс и Маркъс Рашфорд.

По-рано днес "Тотнъм" разгроми "Бърнли" с 4:0 с голове на Гарет Бейл (2), Хари Кейн и Лукас Моура още до 55-ата минута.

"Арсенал" пък зрелищно обърна "Лестър" с 3:1 като гост. Юри Тилеманс откри за "лисиците" още в началото. "Топчиите" реализираха попаденията си само за 13 минути - чрез Давид Луис, Александър Лаказет от дузпа и Пепе между 39-ата и 52-ата.

"Манчестър Сити" е убедителен лидер с 62 точки, следват "Юнайтед" - 50, "Лестър" - 49, "Уест Хем" - 45, "Челси" - 44, "Ливърпул" - 40 (мач по-малко) и т.н. "Тотнъм" и "Арсенал" имат съответно 39 и 37.