"Лудогорец" би ЦСКА-София с 1:0 в големия мач от 19-ия кръг на Първа лига. В дните преди сблъсъка двамата треньорите размениха реплики за шахмат - треньорът на "орлите" Валдас Дамбраускас надигра и матира Бруно Акрапович.

Така шампионът възстанови аванса си от шест точки пред ЦСКА-София. Не се получи очакваната битка - "Лудогорец" изигра един един от най-силните си мачове този сезон (особено пред първите 45 минути), а опонентът му не приличаше на себе си.

Отборът, който бе по-агресивен и двете фази, бе този на Дамбраускас (долу). И с повече яснота как да вземе трите точки.

"Лудогорец" поведе още 5-ата минута. Кирил Десподов, чиято изява срещу бившия му отбор се очакваше с огромен интерес, проби отляво, отправи удар, Густаво Бусато не се намеси удачно и Бърнадр Текпетей откри без усилия - 1:0.

Домакините продължиха да доминират. В 18-ата Текпетей върна жеста на Десподов, който преодоля Бусато, но топката се спря в защитника Юрген Матей, предотвратил сигурен втори гол.

Атаките на ЦСКА-София - когато ги имаше, не носеха опасност, бяха еднообразни, тъй като гостите трудно ги градяха. Обратно - "зелените" прекъсваха опитите на съперника си в зародиш и стигаха лесно до наказателното поле на противника си.

В 33-тата Текпетей центрира и Десподов от няколко метра не уцели вратата с плонж. "Лудогорец" създаде още няколко опасности, а "червените" извадиха късмет, че до почивката губеха само с гол пасив.

След почивката ЦСКА-София започна с по-голяма амбиция и изнесен по-напред.

Гостите създадоха напрежение пред Пламен Илиев - с центрирания. "Лудогорец" отблъсна първоначалния щурм, а след това намали оборотите може би с идеята да отстъпи инициативата на ЦСКА-София, за да търси празни пространства.

Мачът вървеше равностойно. Удари с глава отправи Жорди Кайседо (ЦСКА-София), но далеч от целта. Бруно Акрапович направи смени, но те не донесоха значима промяна в играта на отбора му.  А "Лудогорец" вече не бе ефективен в атака. И това стигна обаче за ценната победа.

А в края на срещата Десподов и дебютиралият в червено Мено Кох (привлечен бе дни по-рано) се спречкаха край страничната линия след грубо нарушение на Матей срещу Каудиу Кешеру.

В 88-ата румънецът бе изведен на чиста позиция и шутира, а този път Кох спря топката пред голлинията. Малко след това "Лудогорец" изгради още една добра атака чрез Десподов, при която голът се размина.

Това е първа шампионатна загуба за Бруно Акрапович начело на ЦСКА-София, който за 90 минути днес не отправи нито един точен удар във вратата.

По-рано днес "Славия" победи "Арда" на стадиона в "Овча купел" - 3:2. Тимът от Кърджали повеждаше на два пъти. Резултатът през първото полувреме бе 2:1, а след почивката "белите" стигнаха до 3:2 и ценни три точки. Вчера "Локомотив" (Пловдив) не успя да преодолее "Етър" у дома - 1:1. "Черно-белите" са на точка по-малко от ЦСКА-София.