ЦСКА-София излъга "Славия" с 1:0 като гост в столично дерби от 17-ия кръг на Първа лига - начален за годината. Двубоят се игра в почти невъзможни условия - заледен и снежен терен, постоянен валеж.

Единственият гол реализира Али Соу в 24-ата минута. "Белите" удариха две греди, направиха и други пропуски. Въпреки тежките условия и двата отбора се постараха, но качествен мач нямаше как да се получи.

Радослав Кирилов удари левия страничен стълб на Густаво Бусато в 10-ата минута. В 16-ата и Георги Вълчев нацели рамката на "червените".

Така се стигна до гола на Соу, наднал в хубава акция, а главната заслуга е на Брадли Мазику.

До края на полувремето и двата отбора отправиха удари към двете врати.

През второто полувреме битката беше още повече - за сметка на футбола. Георги Вълчев имаше добра възможност за "Славия", но си поведе топката дълго, а Соу пропусна да удвои.

В края "белите" организираха нещо като щурм и създадоха напрежение пред Бусато, но само толкова.

По-рано днес "Черно море" и "Локомотив" (Пловдив) направиха "ледено" 0:0 във Варна.

Така ЦСКА-София изскочи на второ място с 36 т. - на 3 от "Лудогорец", който в понеделник приема "Етър". Локо има 34. В неделя са мачовете ЦСКА 1948 - "Царско село" и "Левски" - "Монтана".