"Тотнъм" записа паметна вечер на "Олд Трафорд" - 6:1 срещу "Манчестър Юнайтед" в двубой от четвъртия кръг на Висшата лига. Това е най-голямата победа на "шпорите" над "червените дяволи" в ерата на Висшата лига, а някогашният хегемон за трети път пада с 6 гола.

Жозе Моуриньо не прости на бившия си отбор, който започна новия сезон много слабо, докато "Тотнъм" е на другия полюс. Тази седмица тимът от Северен Лондон игра три мача, които спечели - с "Челси" за Купата на Лигата (с дузпи) и в плейофа на Лига Европа (7:2 над "Макаби" Хайфа).

А двубоят тази вечер, донесъл третия триумф за Моу и компания, започна прекрасно за домакините. Те получиха дузпа във 2-ата минута и Бруно Фернандеш им даде преднина. Още до 7-ата обаче гостите направиха пълен обрат, наказвайки груби грешки в защитата на своя съперник.

Първо Ндомбеле изравни, а след това Хюн Мин Сон реализира за 2:1. Че "Юнайтед" е извън контрол и ще загуби стана окончателно ясно в 28-ата, когато Антони Марсиал удари Ерик Ламела и получи червен картон.

Около 120 секунди по-късно Хари Кейн бе точен за 3:1. Бързо последва още един гол на Сон - 4:1 в 37-ата.

След почивката "Тотнъм" с лекота разиграваше съперника си и го довърши, благодарение на точни завършващи удари Серж Орие в 51-ата и отново на Кейн от дузпа в 79-ата.

Много въпроси за "Манчестър Юнайтед", който вчера договори Единсон Кавани и преговаря за други футболисти до затварянето на трансферния прозорец утре, но има колосални проблеми в защита и средата на терена.

Други резултати от днес: "Лестър" - "Уест Хем" 0:3 (първа загуба на "лисиците"), "Саутхемптън" - "Уест Бромич" 2:0, "Арсенал" - "Шефилд Юнайтед" 2:1, "Уулвърхемптън" - "Фулъм" 1:0.