"Лудогорец" поведе в Първа лига - в битка за върха от седмия кръг "орлите" надвиха "Берое" (лидер до днес) с 2:0 в Разград. Така шампионите събраха 16 точки, а старозагорци остават с 14. Както и да завършат неделните двубои на преследвачите, "Лудогорец" ще остане начело.

Тимът на Павел Върба нанесе двоен удар в средата на първото полувреме, което се оказа достатъчно за успеха.

Клаудиу Кешеру откри в 18-ата минута, а в 23-тата Сисиньо реализира за 2:0.

При 0:0 - малко преди гола на Кешеру, гол на гостите не беше зачетен заради нарушение в атака. В тези минути "Берое" беше напълно равностоен, а атаките към двете врати следваха една след друга.

След двете попадения обаче старозагорци изглежда загубиха вяра, а домакините заиграха по-спокойно.

През второто полувреме дъждът се усили, което се отрази на играта и на двата отбора. Бурята предизвика токов удар и изгасване на част от осветлението в 80-ата минута. Това принуди съдията Ивайло Стоянов да прибере отборите в съблекалнята. След това срещата бе доиграна - паузата отне 25 мин.

В последните минути "Лудогорец" пропусна да вкара трети гол.