След снощните последни мачове от квалификациите за Евро 2020 вече са ясни 20-те отбора - по два от десетте групи. Останалите четири квоти ще бъдат раздадени в края на март идната година от баражи в Лигата на нациите.

България също има шанс, тъй като записа добро класиране в новия турнир на УЕФА (второ място в групата).

Вижте 20-те, които вече мислят за първенството на Стария континент, което ще се играе в 12 различни страни:

Италия, Финландия (от гр. J)

А ето и най-интересното от играните снощи заключителни двубои в четири групи.

Група С

Германия губеше с 0:1 от Северна Ирландия в мач без значение, но още до почивката направи обрат, а след това оформи и разгром - 6:1. Серж Гнабри заби хеттрик.

Холандия не остана по-назад - 5:0 над Естония.

В крайното класиране Германия събра 21 т. (само една загуба), а Холандия - 19. Северноирландците останаха с 13.

Група Е

Единствената интрига бе тук - кой ще се присъедини към Хърватия?

Това е Уелс, който се нуждаеше от победа срещу Унгария в Кардиф и я постигна - 2:0. Аарън Рамзи реализира и двата гола в 15-ата и 47-ата минута. Така "драконите" ще играят на второ поредна Европейско, този път водени от легендата Райън Гигс.

Словакия би Азербайджан с 1:0.

Хърватия завърши със 17 т., Уелс - 14, Словакия - 13, Унгария - 12.

Група G

Футболистът на "Лудогорец" Яцек Горалски донесе победа на Полша над Словения с 3:2 в мач за престиж, тъй като и в тази група всичко беше решено.

Северна Македония спечели с 1:0 срещу Израел и зае престижното трето място в една от най-равностойните групи.

Латвия също записа актив - 1:0 срещу класиралия се предварително тим на Австрия.

Полша има 25 т., Австрия - 19, Северна Македония и Словения - по 14, Израел - 11.

Група I

Резултатите: Белгия - Кипър 6:1, Шотландия - Казахстан 2:1, Сан Марино - Русия 0:5.

В класирането Белгия завърши с 30 т., Русия - 24, Шотландия - 15, Кипър и Казахстан по 10.

Жребият за баражите от Лигата на нациите е в петък. Тогава България ще узнае съдбата си. На 30 ноември пък ще станат известни групите на Евро 2020. Четири от тях ще бъдат попълнени с по един тим - от въпросните плейофи.