България отстъпи с 0:3 от Сърбия (23:25, 12:25, 18:25) и приключи на 12-та позиция в крайното класиране във волейболната Лига на нациите, след като още с успеха над САЩ в петък си осигури участие в турнира с най-силните тимове в света и за 2020 г.

Над 5700 българи подкрепиха "лъвовете" в "Колодрума" в Пловдив.

Първото техническо прекъсване настъпи при 8:5 за нас. Блокадите на Цветан Соколов и Виктор Йосифов бяха ключови за аванса на волейболистите ни в началото. Постепенно обаче сърбите поеха инициативата и при второто техническо прекъсване вече водиха с 16:15.

С успешна блокада на Соколов изравнихме за 18:18, но Сърбия отново дръпна с 21:19. Атака в аут на Розалин Пенчев даде три геймбола на сърбите при 24:21. "Лъвовете" направиха две поредни точки, като при третата имаше спорна ситуация – реферът не забеляза, че при връщане от сърбите на топката към полето ни тя мина над антената.

Българите очакваха, че ще получат точката и че ще изравнят за 24:24, отпуснаха се и направиха неуспешна контра. Разположението на камерите обаче не позволи добро видеоповторение и съдията не промени първоначалното си решение.

Първото техническо прекъсване във втория гейм настъпи при 8:6 за Сърбия, а след него последва ас на Алекса Батак и 9:6. Сърбите вдигнаха оборотите след това и скоро водиха с 13:7. Българите успяха да съкратят наполовина преднината за 13:10, но последваха грешки и при следващото техническо прекъсване резултатът бе 16:10.

До края на гейма Сърбия доминираше и даде на България само 2 точки, за да вземе втората част с 25:12.

В последния гейм сърбите продължиха с добрата игра и поведоха с 8:4. На втората техническа пауза резултатът бе 16:12.

Българите успяха да стопят една точка за 16:19, но в края на гейма Сърбия отново вдигна нивото и приключи при 25:18.

Най-резултатен за България бе Цветан Соколов с 12 точки (2 блока), а Розалин Пенчев добави 9 (1 блок). За сърбите Дражен Лубичич реализира 20, а Марко Ивович - 15.

България завърши с 5 победи тазгодишното си участие във Волейболната лига на нациите при мъжете.

За финалната шестица във Волейболната лига на нациите се класираха Бразилия, Иран, Русия, Полша, Франция и домакините от САЩ. Мачовете са от 10 до 15 юли.