ЦСКА-София е на четвъртфинал за Купата на България след 3:1 срещу "Витоша" (Бистрица) на стадион "Българска армия".

С много промени в състава в сравнение с мача срещу "Берое" (1:1) в шампионата, "червените" елиминираха интригата към края на срещата. "Витоша" опита да се противопостави, но силите на "тигрите" стигнаха само за добро представяне.

Рубен Пинто откри резултата в 15-ата минута с отличен удар отдалеч. В 66-ата минута Али Соу замени неубедителния цяла есен Мауридес и много скоро реши мача. Той се разписа в 74-ата и 76-ата минута, а в тези минути силно се включи Кирил Десподов, който асистира на съотборника си.

В добавеното време Михаил Милчев намали.

Напред продължават също "Струмска слава" и "Локомотив" (Пловдив). Тимът от Радомир преодоля "Черноморец" (Балчик) с 3:1. Локо пък би "Дунав" (Русе) с 2:1 като гост - всичките попадения паднаха след почивката. "Смърфовете" поведоха с 2:0.

Осминафиналите продължават в сряда и четвъртък. Има столичен сблъсък между "Локомотив" и "Септември", "Черно море" приема "Левски" от 16:00 часа, "Етър" играе с "Верея", а носителят на трофея "Славия" ще има тежък тест в Разград срещу "Лудогорец".

В четвъртък "Берое" и "Ботев" (Пловдив) затварят осминафиналите.