Лудогорец победи с 2:0 черногорския първенец "Младост" (Подгорица) в първия квалификационен кръг за Шампионската лига.

На стадиона в Разград домакините можеха да отбележат поне още два пъти по-толкова попадения, но ги пропиляха с лека ръка. Въпреки това авансът е доста убедителен. А и гостите почти не направиха опит за атака.

Головете паднаха още през първото полувреме.

Първо румънецът Козмин Моци, чието име носи една от трибуните на разградския стадион, откри резултата от дузпа за спъване на холандския нападател Лукоки. Това се случи в 12-ата минута. А самият Лукоки удвои в 26-ата минута.

Гол на Вандерсон пък бе отменен заради засада.

„Орлите“ демонстрираха бърз и атакуващ футбол и очакват спокойно реванша в Подгорица идната седмица.

На трибуните бяха националният треньор Ивайло петев (бивш наставник на "Лудогорец"), германският му колега Кристоф Даум, който е треньор на националния отбор на Румъния, както и емисари на френския отбор "Тулуза", които се интересуват от румънския нападател на "орлите" Клаудиу Кешеру.