"Ботев" измъкна 1:0 от "Локомотив" в дербито на Пловдив от първия пролетен кръг на "А" група. "Канарчетата" за първи път този сезон побеждават вечния си съперник. Двата тима са съседи в долната част на класирането.

Лъчезар Балтанов вкара единствения гол с удар от 20-ина метра още в 8-ата минута. Гостите можеха да изравнят още в 13-ата, но удар на Крум Стоянов срещна гредата.

Първото полувреме бе по-интересно, с повече динамика и ситуации пред двете врати. След почивката темпото спадна, "смърфовете" така и не успяха да поемат инициативата и да застрашат сериозно вратата на "жълто-черните". "Ботев" имаше няколко добри контраатаки, които не доведе до успешен край.

Като цяло дербито разочарова не само за качеството на футбола, а и за заряда.

"Ботев" постигна първа победа в официален мач с новото си ръководство, начело с хотелиера Румен Чандъров. На трибуната на базата в "Коматево" бе Димитър Пенев - в компанията на босовете на Локо.