"Левски" отбеляза 50 години от дебюта си в евротурнирите с шоу на стадион "Васил Левски" и 2:2 срещу шведския "Юргорден" - съперникът преди 5 десетилетия.

Дъждът не помрачи празника на близо 15 000 зрители на трибуните, но може би уплаши запалянковци на "сините" и арената не се напълни, както на вековния юбилей през 2014-а.

Кевин Лолкър откри за скандинавците още в 8-ата минута, а в 49-ата Атанас Курдов изравни след рикошет. Пет минути преди края Фредрик Стенман порази младия вратар Александър Любенов с глава, но в самия край 19-годишният Илия Димитров изравни. Лоша новина за "Левски" са контузиите на Джереми де Нойер и Деян Иванов, за когото има съмнения, че е скъсал коленни връзки.

Останалото бе празник и честване на големите триумфи на "Левски" и големите герои в тях.

Повече от 4000 левскари гласуваха за идеална 11-орка за всички времена, треньор №1, гол и мач №1.

Почетният тим изглежда така: Димитър Иванков, Николай Илиев, Елин Топузаков, Игор Томашич, Пламен Николов, Даниел Боримиров, Божидар Искренов, Седрик Бардон, Никола Котков, Наско Сираков, Георги Аспарухов.

Мачът с италианския "Киево" в София - 2:0, от лятото на 2006 г., проправил пътя към Шампионската лига, е определен за най-велик. А треньорът извел "Левски" до триумфа - Станимир Стоилов, е №1 в конкуренцията на легенди като Рудолф Витлачил, Васил Методиев и Георги Василев-Гочето. Мъри дойде за юбилея, но си тръгна за Казахстан преди да бъде награден и бе записан на видео.

Голът на Николай Тодоров-Кайзера срещу "Глазгоу Рейнджърс" в 90-ата минута е предпочетен за най-красив.

Имаше много спомени и закачки, а публиката направи хореография, която силно впечатли шведите.