Националният отбор по футбол отърва нов срам срещу Малта - 1:0 в Ла Валета. Победният гол майсторски заби Ивелин Попов в 56-ата минута. Трудният успех върна "лъвовете" в битката за даващото право на бараж за "Евро 2016" трето място, тъй като Норвегия и Азербайджан направиха 0:0 в Осло.

В края на първото полувреме Илиян Мицански пропусна дузпа - подобно на Попов при срамното 1:1 в София през миналата година. Секунди преди края Мицански удари греда.

Така разликата в точките между българите и "викингите" вече е само две в тяхна полза, а наесен предстои мач на стадион "Васил Левски",  който може да се окаже ключов.

В другия мач от групата лидерите Хърватия и Италия направиха гросмайсторско 1:1 пред празни трибуни в Сплит, тъй като "шахматистите" са наказани за расизъм.