Александър Везенков отбеляза рекордните в кариерата си в НБА досега 14 точки при победата на "Сакраменто Кингс" над "Финикс Сънс" със 114:106. Той добави три "борби" в нападение, две асистенции и три откраднати топки.

Везенков бе на игрището общо 20 минути, като беше точен в 5 от 7-те си стрелби от игра, включително 2/3 от тройката.

Най-резултатен за "Сакраменто" беше Диарън Фокс с 34 точки, а 15 добави Дамантас Сабонис, който грабна и 17 борби. Кийгън Мъри и Малик Монк завършиха с по 13 т.

Домакините от Финикс бяха без получилия почивка Кевин Дюрант и Брадли Бийл, който лекува контузия. Девин Букър наниза 28 точки, а Ерик Гордън се отчете с 19 т.

Следващият мач на "Сакраменто" е у дома срещу "Бруклин Нетс" на 12 декември от 05:00 часа българско време.