Александър Везенков записа личен рекорд по отбелязани точки в НБА (13), но тимът му "Сакраменто Кингс" загуби у дома от "Лос Анджелис Клипърс" със 117:131 (27:35, 23:37, 31:30, 36:29) в мач от редовния сезон.

"Кралете" имат 10 победи и 7 загуби от началото на сезона и заемат второ място в Тихоокеанската дивизия, а Клипърс са с баланс от 8-9. На 3 декември "Сакраменто" ще бъде домакин на шампиона "Денвър".

Везенков влезе в игра в края на първата четвърт и към 13-те си точки добави 5 "борби" за 24:28 минути на игрището. Това е най-дългият му престой в игра дотук. Българинът записа 5 от 7 в стрелбата (3/5 от тройката). Ефективността му също бе много висока.

"Кралете" играха и 24 часа по-рано - в турнира In-season, като имаха спечелен драматично труден двубой, а тежестта отново падна върху основните играчи, сред които бе и Сашо.

Гардът Диарън Фокс направи пореден голям мач и записа 40 точки и 5 "борби" за "Сакраменто". Малик Монк се отличи с 15 т., а Домантас Сабонис се отчете с 11 т. и 5 "борби".

Кауай Ленърд беше най-полезен за "Клипърс" с 34 т. и 9 "борби". Джеймс Хардън добави 26 т., 6 асистенции и 5 отнети топки. Ветеранът Ръсел Уестбрук допринесе с 9 т. и 8 асистенции, след като влезе отново от пейката за гостите. Той стана третият активен играч от НБА, който достига 38 000 изиграни минути.

Гостите се представиха силно през първо полувреме, след което водеха със 72:50 и до края успяха да удържат преднината си. Най-големият проблем за "кралете" беше атаката.

"Сакраменто" изоставаше с 25 т. в началото на третата четвърт и не се доближи на по-малко от 13 след това. "Клипърс" поведе с 21 т. след 36 минути, а в заключителната част доминацията на тима продължи.