„Локомотив“ (Пловдив) победи „Левски“ с 2:1 като домакин в един от най-интересните мачове на четвъртия кръг в Първа лига. Резултатът бе оформен още през първото полувреме.

Двата тима изиграха много интересен двубой, в който имаше множество положения и пред двете врати.

Джовани откри за „смърфовете“ още в 8-ата минута. Рикардиньо изравни за „сините“ в 33-ата, но само след 7 минути Георги Минчев осигури победата на „Локо“.

Така „черно-белите“ оглавиха временното класиране. „Локо“ (Пловдив) има 10 точки, колкото и „Черно море“, но е с по-добра голова разлика.

„Левски“ загуби за втори път от началото на шампионата и е с 6 точки.

Големият грешник на „сините“ в този мач бе Патрик-Габриел Галчев, който замени още в 6-ата минута разтегналия мускул титуляр Жереми Петрис. Именно през зоната на Галчев мина атаката, при която бе открит резултатът.

Левскарите също имаха своите щансове и съжаляват за пропуските си. Вратарят на домакините Хоркаш обаче направи няколко спасявания.