Съвсем очаквано и ЦСКА.София, и ЦСКА 1948 бяха изхвърлени от евротурнирите още във втория предварителен кръг з Лигана на конференциите. Още повече, и двата бъларски тима бяха загубили домакинските си мачове преди седмица.

Но ЦСКА 1948 поне показа някакво достойнство и дори направи обрат, като можеше да вкара в продължения реванша срещу ФКСБ – някогашния „Стяуа“ (Букурещ).

Докато ЦСКА-София бе всичко друго, но не и отбор и във втория си мач срещу „Сепси“ от Сфънту Георге.

След 0:1 у дома преди седмица ЦСКА 1948 загуби с 2:3 реванша си. Така тимът от Бистрица приключи дебюта си в евротурнирите.

Мачът се игра пред празни трибуни на стадион „Аркул де Триумф“ („Триумфалната арка") в Букурещ.

Дамян Джокович откри резултата в 27-ата минута. Гостите обаче не се предадоха и започнаха постоянно да атакуват след почивката. Още в 49-ата минута Педриньо изравни. Пълният обрат се случи в 68-ата минута чрез Реян Даскалов.

Така двубоят тръгна към напълно логични продължения с оглед показаното на терена. Опитът на домакините обаче си каза думата. В 82-ата минута Джокович вкара второто си попадение и изравни. А в пълвата минута на добавеното време ФКСБ изкова победата с 3:2.

Европейските шампиони от 1986 г. ще играят в третия предварителен кръг за ЛК с „Нордшеланд“ от Дания. А играчите на ЦСКА 1948 не би трябвало да се срамуват от представянето си.

Докато колегите им от ЦСКА-София вероятно ще искат колкото се може по-бързо да забравят позора срещу „Сепси“. След 0:2 преди седмица сега „червените“ бяха разгромени с 4:0 при повторния дебют на сърбина Нестор ел Маестро, сменил сънародника си Саша Илич след първия мач.

Самият резултат е повече от доказателство за разликата поне в моментното състояние между двата тима. Гостите не показаха абсолютно никаква мисъл в играта си.

Головата фиеста в трансилванския град Сфънту Георге започна още в 19-ата минута с гол от дузпа на Козмин Матеи. Отново вратарят Бусато бе големият грешник – точно той извърши нарушението в наказателното поле.

Резервите Адриан Аганович и Роланд Варга направиха резултата класически с попадения съответно в 70ата и 90-ата минута. А в петата минута на добавеното време нова дузпа реализира Исмик Алими – 4:0.

Нестор Ел Маестро призна след погрома, че порпажението е напълно заслужено И допълни, че пред него и тима предстои много тежка работа.