Макс Верстапен ("Ред Бул") спечели победата в Гран При на Маями във Формула 1 за втора поредна година, въпреки че потегли едва девети на старта заради грешки в квалификацията за място. Това бе първото от три състезания в САЩ през сезона.

Верстапен записа трети успех в шампионата и втори пореден на пистата край стадион "Хард Рок" в най-големия град на щата Флорида.

Макс победи съотборника си в "Ред Бул" Серхио Перес, който стартира първи и поне досега е най-големият му съперник в битката за титлата. С отлично темпо двукратният световен шампион започна да си проправя път напред още от старта, като в 15-ата обиколка бе втори.

Той заложи на стратегия възможно най-дълго на изкара на пистата с първия си комплект гуми ("хард"). Така влезе за смяна едва в 45-ата обиколка от общо 57, като след това бе много близо до Перес и на 48-ата успя да го изпревари. До края нямаше проблеми да финишира първи.

Фернандо Алонсо ("Астън Мартин") завърши трети на 26 секунди. Четвърти финишира Джордж Ръсел с "Мерцедес", следван от Карлос Сайнц с "Ферари", който получи пет секунди наказание заради превишена скорост в бокса.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън ("Мерцедес") навакса седем места, за да завърши шести, след като започна 13-и на решетката.

С победата Макс Верстапен увеличи аванса си в генералното класиране при пилотите на 14 точки пред Серхио Перес, а тройката и тук допълва Фернандо Алонсо със 75 т.

Много популярни личности бяха сред гостите на надпреварата в Маями - Илон Мъск, Том Круз, Вин Дизел, Шакира, Глория Естефан, Майк Тайсън, Серина Уилямс, Роджър Федерер, рапъри и т.н.

Сезонът във Формула 1 продължава след две седмици с Гран При на Емилия-Романя на пистата "Имола" в Италия.