"Черно море" изхвърли ЦСКА-София на четвъртфинал в турнира за Купата на България - 2:1 на стадион "Българска армия". "Моряците" заслужено са на полуфинал заедно с "Лудогорец" и "Локомотив" (София), а "Арда" и ЦСКА 1948 ще излъчат последния в топ 4 утре (сряда).

Атанас Илиев откри в 51-ата минута, а Тибо Вион си отбеляза автогол в 65-ата. В добавеното време падна още един автогол - на Владко Дробаров, но домакините нямаха време за равенство и продължения.

ЦСКА-София се прости с един от трофеите този сезон. В предишните три години отборът неизменно стигаше до финала на надпреварата.

"Черно море" мечтае да спори за отличието за първи път от 2015 г. насам, когато драматично би "Левски". Варненци играха по-добре през по-голямата част от мача, изглеждаха като отборът, който е по-наясно как да спечели. За разлика от техния опонент, събудил се едва в края при 0:2, когато удари две греди.

Тимът на Илиан Илиев можеше да открие още в 8-ата минута, но на метри от празната врата Алекс Фернандес прати топката над гредата след пас на Александър Василев. Чиста възможност гостите имаха и в 41-ата, когато Атанас Илиев стреля в аут с глава след добро центриране.

За цялото първо полувреме ЦСКА-София не направи нищо съществено в атака, нито една голова възможност. "Черно море" не позволяваше това и бе по-опасен в офанзивен план.

Втората част също започна по-добре за варненци. В 51-ата Брадли де Нойер игра с ръка, а съдията Георги Димитров отсъди дузпа, реализирана от много активния и борбен Атанас Илиев.

Попадението още повече смути домакините, които започнаха да действат още по-припряно. Александър Василев бе близо до втори гол, но вратарят Димитър Евтимов излезе съобразително и изчисти.

В 64-ата треньорът на ЦСКА-София Саша Илич направи смени, като пусна в игра острието си Дюкенз Назон. В следващата минута обаче Амос Юга допусна доста глупава грешка в пеналта, Алекс Фернандес му отне топката и центрира остро, а Вион заби топката във вратата си.

В 71-ата Назон удари греда, като ситуацията бе доста добра, а тук при 1:2 ЦСКА-София щеше да има много по-голям шанс. Малко по-късно хаитянинът отново уцели рамката, а имаше и още една ситуация.

"Червените" получиха крехка надежда в добавеното време, но "Черно море" уби темпото в последните минути и ликува с малката си, но шумна агитка насред София.

Вчера "Локомотив" (София) победи "Славия" с 2:1, като победният гол падна в добавеното време, дело на Мартин Райнов.

По-рано днес "Лудогорец" трябваше да прави обрат срещу "Спартак" (Варна) - 2:1 от 0:1. Мануел Шоу осигури подължаване на "орлите" в 76-ата минута.