Вратарят на "Байерн" (Мюнхен) Ян Зомер показа, че държи на думата си и изпълни обещание да достави 700 кг швейцарски шоколад на съотборника си Матайс де Лихт. То е дадено заради блестящата му намеса, предотвратила гол в мача срещу ПСЖ от Шампионската лига, съобщиха германските медии, цитирани от БТА.

Това стана при 0:0 през първато полувреме и попадение за гостите щеше да изравни общия баланс от двата мача.

Зомер сбърка и подари топката на играч на "Пари Сен Жермен", но Де Лихт изчисти топката пред голлинията и опази суха мрежата на баварците. Те спечелиха с 2:0 и се класираха за четвъртфиналите в Шампионска лига.

След мача вратарят обеща на Де Лихт камион с швейцарски шоколад и днес изпълни обещанието си. Двамата дариха сладкото изкушение на благотворителната организация Munchner Tafel в Мюнхен.