Националният отбор на България по футбол най-после постигна победа след 8 мача и почти без година без успех.

„Лъвовете“ победиха с 5:1 аматьорите от аутсайдера Гибралтар в мач от четвърта група на дивизия С в Лигата на нациите.

Резултатът обаче се оказа без значение. Групата бе спечелена от Грузия, която се изкачва в по-горната дивизия В.

Двубоят, игран на стадион „Хювефарма арена“ в Разград, бе дебют на старши треньора на националите - сърбина Младен Кръстаич. Както обеща, той вкара дебютанти. Цели петима играчи облякоха тази вечер за първи път националната фланелка. Това бяха Илия Груев, Йоан Стоянов, Никола Илиев, Георги Русев и Марин Петков. Последният дори вкара гол.

Българският отбор откри резултата в 23-ата минута след гол с глава на Валентин Антов след центриране от корнер на Филип Кръстев.

Само три минути по-късно обаче Гибралтар изравни с гол на своя 39-годишен капитан Рой Чиполина, чиято основна професия е митничар.

Все пак „трикольорите“ успяха да излязат отново напред още преди почивката с гол на капитана Кирил Десподов.

През второто полувреме България вкара два гола само за три минути. Първо се разписа Радослав Кирилов, а след това - Илиян Стефанов.

Десет минути преди края попадение отбеляза и Марин Петков, който е резерва в „Левски“.

По същото време Грузия победи у дома с 2:0 тима на Република Северна Македония (РСМ) и вече е недостижима на първото място, макар всеки отбор да има да изиграе по още един мач.

Отборът от задкавказката република нямаше никакви проблеми срещу балканджиите, които дори си вкараха автогол чрез Боян Майовски в 35-та минута. През втората част се разписа и Хвича Кварацхелия – новата звезда на италианския „Наполи“.

На 26 септември България гостува на РСМ, а Грузия – на Гибралтар. И двата мача са без значение. Само в случай на победа нашите национали могат да се изкачат на второто място за сметка на Северна Македония.