"Челси" грабна Суперкупата на Европа след победа над "Виляреал" в Белфаст - 6:5 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията).

При 11-метровите удари Кай Хаверц направи пропуск още от първия опит и за двата тима. След това обаче Кепа Арисабалага, когото треньорът Томас Тухел пусна специално за дузпите, отрази ударите Манди и Раул Албиол. Така донесе на тима си още един трофей.

Второто спасяване бе в момент, когато първите 5 изпълнения бяха минали и всеки удар беше решаващ.

"Виляреал" спечели Лига Европа след 22 дузпи срещу "Манчестър Юнайтед", но този път преклони глава.

"Челси" бе по-активен, а "Жълтата подводница" отново заложи на познатия си стил с изчакване и контраатаки. Хаким Зиех откри в 27-ата минута. В края на първото полувреме Алберто Морено имаше малшанс - топката разтърси рамката след негов бомбен шут.

След почивката и Жерар Марено удари греда, но в 73-тата изравни.

До края "Челси" бе по-близо до нов гол, но не успя да реализира и двубоят стигна първо до продължения, а след това до дузпи.

Това е втори трофей за Томас Тухел с "Челси". Днес се очаква тимът да обяви трансфера на Ромелу Лукаку, за когото ще плати на "Интер" близо 100 милиона паунда. Белгиецът вече е в Лондон и днес ще приключат всички подробности около контракта му.