Нова регистрация

(минимално 8 символа)
(минимално 8 символа)

Европейското завърши по изключителен и запомнящ се начин - Италия спечели титлата с дузпи, 3:2 след 1:1 в редовното време и продълженията срещу Англия на "Уембли".

Драма, възторг и триумф за "адзурите", поредна мъка и сълзи за островитяните. Купата отиде в Рим, а не остана в Лондон.

Видяхме хубави двубои, много изненади, отпаднали фаворити, драматични развръзки, продължения и дузпи... Много голове, рекорден брой автоголове и пропуснати дузпи. Рекорди от Кристиано Роналдо, Англия, Италия, Дания и Испания...

Вижте всички резултати и крайни класирания в групите. Както и цялата програма - на първата и втората фаза (схема), с групи, дати, градове и стадиони.

Крайни класирания в групите

Група А (в Рим и Баку)

1. Италия 7:0, 9 т.

2. Уелс 3:2, 4 т.

3. Швейцария 4:5, 4 т.

4. Турция 1:8, 0 т.

Група В (Копенхаген и Санкт Петербург)

1. Белгия 7:1, 9 т.

2. Дания 5:4, 3 т.

3. Финландия 1:3, 3 т.

4. Русия 2:7, 3 т.

Група С (Амстердам и Букурещ)

1. Нидерландия 8:2, 9 т.

2. Австрия 4:3, 6 т.

3. Украйна 4:5, 3 т.

4. Северна Македония 2:8, 0 т.

Група D (Лондон и Глазгоу)

1. Англия 2:0, 7 т.

2. Хърватия 4:3, 4 т.

3. Чехия 3:2, 4 т.

4. Шотландия 1:5, 1 т.

Група Е (Санкт Петербург и Севиля)

1. Швеция 4:2, 7 т.

2. Испания 6:1, 5 т.

3. Словакия 2:7, 3 т. 

 4. Полша 4:6, 1 т.

Група F (Мюнхен и Будапеща)

1. Франция 4:3, 5 т.

2. Германия 6:5, 4 т.

3. Португалия 7:6, 4 т.

4. Унгария 3:6, 1 т.

Резултати

Петък, 11 юни

Група А: Турция - Италия 0:3 (откриване  на ст. "Олимпико" в Рим)

Събота, 12 юни

Група А: Уелс - Швейцария 1:1 (Баку)

Група В: Дания - Финландия 0:1 (Копенхаген, прекъснат в 43-тата минута и доигран)

Група В: Белгия - Русия 3:0 (Санкт Петербург)

Неделя, 13 юни

Група D: Англия - Хърватия 1:0 (Лондон, "Уембли")

Група C: Австрия - Северна Македония 3:1 (Букурещ)

Група С: Нидерландия - Украйна 3:2 (Амстердам)

Понеделник, 14 юни

Група D: Шотландия - Чехия 0:2 (Глазгоу)

Група Е: Полша - Словакия 1:2 (Санкт Петербург)

Група Е: Испания - Швеция 0:0 (Севиля)

Вторник, 15 юни

Група F: Унгария - Португалия 0:3 (Будапеща)

Група F: Франция - Германия 1:0 (Мюнхен)

Сряда, 16 юни

Група В: Финландия - Русия 0:1 (Санкт Петербург)

Група А: Турция - Уелс 0:2 (Баку)

Група А: Италия - Швейцария 3:0 (Рим)

Четвъртък, 17 юни 

Група С: Украйна - Северна Македония 2:1 (Букурещ)

Група В: Дания - Белгия 1:2 (Копенхаген)

Група С: Нидерландия - Австрия 2:0 (Амстердам)

Петък, 18 юни

Група Е: Швеция - Словакия 1:0 (Санкт Петербург)

Група D: Хърватия - Чехия 1:1 (Глазгоу)

Група D: Англия - Шотландия 0:0 (Лондон)

Събота, 19 юни

Група F: Унгария - Франция 1:1 (Будапеща)

Група F: Португалия - Германия 2:4 (Мюнхен)

Група Е: Испания - Полша 1:1 (Севиля)

Неделя, 20 юни

Група А: Италия - Уелс 1:0 (Рим)

Група А: Швейцария - Турция 3:1 (Баку)

Понеделник, 21 юни

Група С: Северна Македония - Нидерландия 0:3 (Амстердам)

Група С: Украйна - Австрия 0:1 (Букурещ)

Група В: Русия - Дания 1:4 (Копенхаген)

Група В: Финландия - Белгия 0:2 (Санкт Петербург)

Вторник, 22 юни

Група D: Чехия - Англия 0:1 (Лондон)

Група D: Хърватия - Шотландия 3:1 (Глазгоу)

Сряда, 23 юни

Група Е: Словакия - Испания 0:5 (Севиля)

Група Е: Швеция - Полша 3:2 (Санкт Петербург)

Група F: Германия - Унгария 2:2 (Мюнхен)

Група F: Португалия - Франция 2:2 (Будапеща)

Осминафинали

Събота, 26 юни
1: Уелс (2A) - Дания (2B) 0:4, Амстердам
2: Италия (1A) - Австрия (2C) 2:1 след продължения, Лондон

Неделя, 27 юни 
3: Нидерландия (1C) - Чехия (3D) 0:2, Будапеща
4: Белгия (1B) - Португалия (3F) 1:0, Севиля

Понеделник, 28 юни
5: Хърватия (2D) - Испания (2E) 3:5 след продължения, Копенхаген
6: Франция (1F) - Швейцария (3A) 3:3, 4:5 след продължения и дузпи, Букурещ

Вторник, 29 юни
7: Англия (1D) - Германия (2F) 2:0, Лондон
8: Швеция (1E) - Украйна (3C) 1:2 след продължения, Глазгоу

Четвъртфинали

Петък 2 юли
Четвъртфинал 1: Швейцария - Испания 1:1, 1:3 след продължения и дузпи, Санкт Петербург
Четвъртфинал 2: Белгия - Италия 1:2, Мюнхен

Събота, 3 юли
Четвъртфинал 3: Дания - Чехия 2:1, Баку
Четвъртфинал 4: Украйна - Англия 0:4, Рим

Полуфинали

Вторник, 6 юли
Полуфинал 1: Испания - Италия 1:1, 2:4 след продължения и дузпи, Лондон

Сряда, 7 юли
Полуфинал 2: Англия - Дания 2:1 след продължения, Лондон

Финал

Неделя, 11 юли

Италия - Англия 1:1, 3:2 след продължения и дузпи, Лондон

Стадионите

Лондон, “Уембли”, 90 000 места

Рим, “Олимпико”, 70 634

Мюнхен, “Алианц арена”, 70 000

Баку, “Олимпийски”, 68 700

Санкт Петербург, “Крестовски”, 68 134

Будапеща, “Пушкаш арена”, 67 215

Севиля, “Ла Картуха”, 60 000

Букурещ, “Арена Национал”, 55 600

Амстердам, “Йохан Кройф арена”, 54 990

Глазгоу, “Хемпдън парк”, 51 866

Копенхаген, “Паркен”, 38 065

Коментари

Най

Следвайте ни

Още по темата

Още от категорията

Скъпи потребители,

От днес - 25 май 2018 г. - влиза в сила новото европейско законодателство за защита на личните данни, известно още и като GDPR.

Тук можете да прочетете целия документ: "Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни." (тук)

Във връзка с това "ЗЕБРА БГН" АД приема нова "Политика за поверителност" (тук), съобразена с GDPR.

Целта на новите правила е да дадат на вас повече права за контрол над собствените ви данни и по-добра защита на неприкосновеността ви.