Прагматичен "Манчестър Юнайтед" спечели първия четвъртфинал срещу "Гранада" в Лига Европа - 2:0 на испанска земя.

Останалите резултати:

"Арсенал" - "Славия" (Прага) 1:1

"Аякс" - "Рома" 1:2

"Динамо" (Загреб) - "Виляреал" 0:1

Реваншите са идната седмица.

Маркъс Рашфорд реализира майсторски гол в 31-ата минута след далечен пас на Виктор Линдельов. В 90-ата Бруно Фернандеш вкара от дузпа, отсъдена за удар срещу него.

"Червените дяволи" и техните фенове няма да запомнят мача с нищо, освен с резултата. В същото време силите на "Гранада" не стигнаха за повече от това да затруднят своя гост. Но така и не създадоха чисти голови възможности.

На реванша "Юнайтед" ще бъде без Хари Магуайър, Люк Шоу и Скот Мактомини - заради натрупани жълти картони.

И това се случи на мача в Гранада.

"Арсенал" обаче ще трябва да се потруди повече, при това в Прага - поне така изглежда. "Топчиите" и чешката "Славия" размениха голове в края на срещата. Николас Пепе даде аванс на домакините в 86-ата, но в добавеното време Томаш Холеш изравни.

Първото полувреме бе скучно, но след почивката удари на домакините на два пъти нацелиха греди.

"Виляреал" изкова ценен успех на терена на "Динамо" (Загреб) - 1:0 с гол на Морено от дузпа в 44-ата.

А очаквано най-интересно надиграване предложиха "Аякс" и "Рома". Двубоят можеше да има и друг резултат, но тимът от "ниската земя" сам си е виновен.

Дейви Клаасен откри за домакините в 39-ата. В 53-тата Душан Тадич си заработи дузпа, но я пропусна. Което бе наказано малко по-късно - Пелегрини изравни при вратарска грешка. Малко преди края Ибанес направи пълен обрат с топовен шут в наказателното поле.

"Аякс" имаше много повече голови възможности, но не се възползва.

Само в един четвъртфинал има изявен фаворит за реваншите - "Манчестър Юнайтед". В останалите може да се случи всичко.