"Интер" разби "Милан" с 3:0 в градско дерби от 23-ия кръг на италианското първенство и поведе още по-убедително в класирането.

Тимът на Антонио Конте има 53 точки, "Милан" е с 49, "Рома" и "Лацио" - по 43, а шампионът "Ювентус" - 42, и два мача по-малко.

Лаутаро Мартинес вкара още в 5-ата минута с глава, като оползотвори прекрасен пас на Ромелу Лукаку. "Милан" стигна единствено до няколко центрирания преди почивката, при които имаше опасности за "интеристите".

През второто полувреме "нерадзурите" нанесоха бърз двоен удар и интрига до края нямаше. Мартинес вкара втория си гол в 57-ата, а в 66-ата Лукаку направи резултата класически.

Преди това вратарят Самир Ханданович имаше солидни намеси при удари на Златан Ибрахимович и Сандро Тонали.

За първи път от април 2011 г. мач между двата големи съперника има отношение към титлата. Тогава резултатът е същият, но за "Милан", който става шампион. "Интер" не е бил №1 от предходния сезон - 2009-2010.

Фенове на двата отбора бяха изпълнили улици около "Сан Сиро", който остана празен. Поне на този етап няма информации за сблъсъци, италианските медии информират, че полицията е успяла да ги раздели още в зародиш.